Ob obletnici smrti generala Maistra

Ob 86. obletnici smrti generala in pesnika Rudolfa Maistra – Vojanova je bila pri njegovi grobnici na pobreškem pokopališču v Mariboru krajša spominska slovesnost, ki sta jo pripravila Zveza društev generala Maistra in Domovinsko društvo generala Rudolfa Maistra Maribor. Ob udeležbi častne straže Slovenske vojske in navzočnosti mnogih mariborskih domoljubov je imel nagovor Aleš Arih, predsednik mariborskega društva, ki je orisal generalovo življenjsko pot in njegovo odločilno vlogo v procesih narodne osvoboditve Štajerske in Maribora v prevratnem letu 1918. V kulturnem programu sta nastopila gledališki igralec Bojan Maroševič in violinistka Sara Koren. Spominske slovesnosti so se udeležili tudi mariborska podžupanja Alenka Iskra, predsednica Zveze društev generala Maistra Lučka Lazarev Šerbec in načelnik muzeja Slovenske vojske, brigadir Ernest Anželj.